Czy fidget spinner odchodzi do lamusa?

Czy fidget spinner odchodzi do lamusa?

Dzisiejsza moda jest zmienna jak wiatr. Jak powieje, tak jest dobrze. Jak wiatr zmieni kierunek, to coś przestaje być modne, a ludzie zwracają się w kierunku czegoś innego, czegoś bardziej modnego i bardziej stylowego. Dotyczy się to ubrań przede wszystkim, jak również wystrojów mieszkań oraz…zabawek.

Trzeba przyznać, że dzieci mają najróżniejsze gusta. I o ile Maluchy mają swoje ulubione bajki, czy tez komiksy, tak starsze dzieci bardzo często zmieniają swoje zainteresowania. Wystarczy się trochę przyjrzeć, a na pewno zauważycie, że idealnym przykładem tego jest fidget spinner. Ta zabawka zagościła na rynku w 2017 roku, na wiosnę. Tak jak po cichu wdarła się na nasz rynek, to w ekspresowym tempie znalazła wielu odbiorców, jak również wielu przeciwników. Jednak zacznijmy od początku.

Taki fidgett spinner to zabawka, która ma służyć jej do wprawiania w ruch obrotowy. Najpopularniejsza forma tej zabawki składa się z trzech łożysk. Jeżeli ktoś potrzebuje większych wyzwań, to na rynku znajdzie modele wyposażone w cztery łożyska. Jego budowa jest najróżniejsza. Tak samo jak kolorystyka, która dobierana jest przez producentów. Począwszy od zwykłych, białych, poprzez bardzo wyraziste zielenie, czerwienie, żółcie, niebieski, a nawet czerń. Trzeba przyznać, że im kolor jest bardziej wyrazisty, tym lepiej widoczny jest w naszych rękach. Im szybciej wprowadzamy taką zabawkę w ruch, tym mniej ją widać w naszych rękach, ponieważ jest ona taka szybka.

Moda na fidget spinnery przyszła do nas, jak to zawsze bywa z Ameryki i bardzo szybko znalazła u nas odbiorców. Młodzież od razu szturmem ruszyła na sklepy, gdzie można było otrzymać takie zabawki. W wielu sklepach, nawet takich, które z zabawkami nie maja nic wspólnego, pojawiły się takie urządzenia, które za pomocą palców można wprawiać w ruch. Dzieciaki zaczęły się tym często bawić, co miało na celu również poprawienie ich koncentracji na zadaniu. Czy tak było? Trzeba by spytać samych użytkowników.

Jednak, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, moda na te urządzenia bardzo szybko odnalazła się wśród naszej młodzieży, która ją pokochała i … już zaczyna o niej zapominać. Nie ma co ukrywać, że spinnery odchodzą już do lamusa, ponieważ nie są tak atrakcyjne. Wieczne odwracanie w jednej ręce takiej zabawki trochę się już znudziło. Nadal można spotkać pojedyncze jednostki, które lubią tą zabawkę. Jednak jest takich osób już coraz mniej. Już niedługo takie spinnery zostaną zastąpione przez inną zabawkę, która przywędruje do nas z USA.

 

Czy fidget spinner odchodzi do lamusa?
Oceń post