Elektryczna hulajnoga – czy warto?

Elektryczna hulajnoga – czy warto?

Hulajnogi elektryczne podbijają Polskę. Zwykle widać je na parkowych uliczkach i na polnych drogach, z dala od cywilizacji. Pojawiają się jednak głosy, że taka hulajnoga może być doskonałą alternatywą dla roweru, jeśli chodzi o dojazd do pracy. Czy warto kupić elektryczną hulajnogę?

Hulajnoga elektryczna – genialna rozrywka

Hulajnoga hulajnodze nierówna. W sprzedaży znajduje się mnóstwo modeli, które znacznie się między sobą różnią. Jak rozpoznać, który model najlepiej spełni nasze oczekiwania? Czy w ogóle potrzebujemy hulajnogi elektrycznej – niezależnie od tego, czy ma służyć celom tylko i wyłącznie rozrywkowym czy też ma ułatwiać codzienne podróże do pracy? Hulajnogi elektryczne można kupić w różnych cenach. Oczywiście – im droższy sprzęt, tym lepsze ma parametry. Każda hulajnoga ma swoje określone właściwości takie jak na przykład maksymalna waga użytkownika, który może z niej korzystać. Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest oczywiście maksymalna prędkość, jaką hulajnoga może rozwinąć. Ważne też, ile kilometrów hulajnoga może przejechać na jednym ładowaniu baterii i ile minut ciągłej jazdy zapewnia producent. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje hulajnoga elektryczna, ponieważ wszystko zależy od parametrów.

Kwestie sporne i niezbędne informacje

Podejmując decyzję o zakupie hulajnogi elektrycznej, trzeba zarezerwować sobie czas na ładowanie hulajnogi elektrycznej – inaczej z rozrywki nici. Z czasem jednak pamiętanie o naładowaniu akumulatora wchodzi w krew i nie trzeba się tym przejmować. Kwestią sporną bywa to, czy hulajnoga elektryczna może jeździć po ulicy. Zdania ekspertów są podzielone. Przeważa jednak pogląd, że hulajnoga to nie samochód ani rower, więc jazda po drogach jest zabroniona. Pozostają chodniki. Warto jednak śledzić zmiany w prawie, ponieważ sytuacja może zmienić się z dnia na dzień. W końcu hulajnogi wcale nie tak dawno pojawiły się powszechnie na polskich ulicach i prawo musi zostać do tego dostosowane.

Elektryczna hulajnoga – czy warto?
Oceń post