Gry dla kobiet

Gry dla kobiet

Choć przez wiele lat nie doceniano kobiet jako graczy, ostatnie kilka lat udowodniło, że płeć piękna to całkiem spory procent wszystkich uczestników świata wirtualnej rozrywki. Z tego też powodu twórcy nie tworzą już gier wyłącznie nakierowanych na mężczyzn. Dzięki ogólnemu dostępowi do Internetu każda osoba znajdzie coś dla siebie. Jakie są warte polecenia gry dla kobiet?

 

The Sims

Znana gra o życiu wirtualnej rodziny jest pozycją przeznaczoną dla każdego gracza, bez względu na płeć i wiek. Łatwa, przystępna i ładna, do tego pozwalająca się wykazać w wielu różnych dziedzinach. Daje możliwość spełniania marzeń i zostania tym, kim zawsze chciało się zostać. Uwielbiasz gotować? Zostań światowej sławy kucharką! A może wolisz pisać? W The Sims bez problemu staniesz się wielką pisarką. Gry dla dziewczyn powinny charakteryzować się przyjemną dla oka grafiką i brakiem brutalności, która płci pięknej zazwyczaj nie interesuje. Ten tytuł z pewnością posiada te wszystkie cechy, a nawet więcej!

 

Life is Strange

Fabularne gry dla kobiet powinny przedstawiać silną i charyzmatyczną główną bohaterkę. Tak też jest w przypadku wydawanego przez Square Enix Life is Strange. Jest to przygodówka o bardzo łatwej do przyswojenia mechanice opartej na QTE. Polega ona na wciskaniu odpowiednich klawiszy, gdy na ekranie pojawi się odpowiednie polecenie. Ze względu na prostą rozgrywkę jest to produkcja, w którą gra się łatwo. Ważna jest również fabuła, a ta momentami potrafi być bardzo drastyczna, ale i wciągająca. Jeśli więc ktoś szuka gry dla dziewczyn, powinien postawić na ten tytuł.

 

Gone Home

Jest to produkcja, która pod przykrywką horroru opowiada o odrzuceniu, niezrozumieniu i miłości. Znakomicie poprowadzona fabuła, która wzrusza i łapie za serce. Momenty, w których chce się płakać. Gry dla kobiet powinny przekazywać piękne historie, a taką właśnie można znaleźć w Gone Home. W tym tytule nic nie jest oczywiste. Wszelkie przemyślenia, które pojawiają się na samym początku, zostają w trakcie gry gwałtownie obalone, odsłaniając prawdę, której nikt nie mógłby się sam domyślić. Naprawdę warto!

 

To The Moon

Prawdziwy wyciskacz łez. Nastawiona na nieprawdopodobnie wzruszającą historię produkcja, której archaiczna grafika jedynie pomaga wczuć się w klimat. Twórcy serwują tu opowieść o nieskończonej miłości, poświęceniu i krzywdzie, którą człowiekowi może zgotować los. Łatwa rozgrywka sprawia, że gracz jest obserwatorem i może bez przeszkód zżyć się z bohaterami. Gry dla dziewczyn powinny posiadać znakomitą historię i taką tutaj można bez problemu odnaleźć.

 

Gry dla kobiet
Oceń post