Najlepsze gadżety dla kierowców

Najlepsze gadżety dla kierowców

Obecne samochody wyposażone są przez producentów w różnego rodzaju gadżety, które w głównej mierze wypływają na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy, ale również zapewniają komfort i przyjemność podróży.

Jednak pomimo tego bogactwa, które zapewnione jest już na poziomie fabryki, kierowcy bardzo chętnie doposażają swoje pojazdy w dodatkowe gadżety, o których żaden dealer samochodowy nie pomyślał.

 

Najlepsze gadżety dla kierowców

Gadżety do samochodu mogą mieć charakter zwiększający komfort podróży, użyteczność niektórych jego funkcji lub zapewniające większe bezpieczeństwo. Ta ostatnia kategoria jest tą, po którą sięgamy zdecydowanie najczęściej. A produktem, który jest najczęściej kupowany dla zapewnienia większego bezpieczeństwa jest zdecydowanie kamerka samochodowa.

Kamerki samochodowe służą do rejestracji przestrzeni przed autem, a czasem i za autem, w celu zapewnienia materiału dowodowego w przypadku niejasnych sytuacji drogowych. Jeśli zdarzy się komuś wypadek lub kolizja, materiał z kamery będzie dowodem po czyjej stronie nastąpiła wina.

Innym zapewniającym bezpieczeństwo gadżetem jest uchwyt na telefon. Często kierowcy korzystają z nawigacji w telefonie lub chociażby prowadzą przez niego rozmowy telefoniczne za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego dostępnego w samochodzie. Manipulowanie w czasie jazdy w telefonie, który znajduje się w jednej ręce lub na kolanach, może prowadzić do całego szeregu niebezpiecznych sytuacji.

 

Gadżety dla przyjemności

Drugim niezwykle chętnie kupowanym typem akcesoriów są te zapewniające większy poziom wygody i komfortu.

W tym rodzaju gadżetów wymienić można:

– lodówkę samochodową – w czasie długiej podróży autem nie ma nic przyjemniejszego niż napicie się zimnego napoju lub wody. Taką przyjemność zapewnia mała lodówka, którą podłącza się pod gniazdko zapalniczki;

– odtwarzacz video – są to małe urządzenia, które wiesza się na zagłówkach przednich siedzeń, aby osoby z tyłu mogły obejrzeć w czasie podróży film. Jest to szczególnie pomocne w przypadku podróżowania z małymi dziećmi, którym można wyświetlić film animowany i zająć je nim, aby nie odczuwały trudów podróży;

– poduszki i zagłówki – nawet najwytrwalszego podróżnika czasem w samochodzie może zmorzyć sen. Aby nie obudzić się zdrętwiały i obolały, warto jest mieć pod ręką samochodową poduszkę, pod którą nawet twarda samochodowa tapicerka wydaje się miękka i odpowiednio komfortowa do snu.

Jak więc widać pomimo starań producentów o zapewnienie wszystkich udogodnień w aucie, nie zawsze jest to możliwe, ponieważ gust i potrzeby każdego z właścicieli aut potrafią być niezwykle szerokie i zróżnicowane.

 

Najlepsze gadżety dla kierowców
5 (100%) 1 ocen(a/y)