Najlepsze gadżety do komputera na USB

Najlepsze gadżety do komputera na USB

Komputerowy port USB jest złączem uniwersalnym. Podłączamy do niego myszkę, zgrywamy zdjęcia z aparatu fotograficznego, dane na różnego rodzaju dyski czy pendrivy, a nawet ładujemy telefon.

 

Fakt, że za za pomocą USB da się zasilić różne urządzenia, wykorzystują producenci, którzy prześcigają się w pomysłach na akcesoria na USB. Ponieważ standardowym napięciem zasilania USB jest wartość około 5V i jest to tzw. napięcie dotykowe dopuszczalne długotrwale (napięcie, którego długotrwałe utrzymywanie się nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka), urządzenia zasilane USB nie wymagają środków ochrony takich, jak np. zasilane z gniazdka (co najmniej 230V). Dlatego mogą być stosunkowo tanie, co powoduje, że produkowane są coraz to bardziej wymyślne gadżety na USB.

 

Wiatraki biurkowe przyjemnie chłodzące podczas letnich upałów, są powszechnie już znane, chociaż pewną miłą niespodzianką może być wiatraczek, który, gdy jest w ruchu, oprócz tego, że oczywiście przyjemnie chłodzi, wyświetla również analogową tarczę zegara pokazując aktualny czas. Podobnym rozwiązaniem dającym ulgę i wytchnienie od gorąca, mogą być biurkowe klimatory. Oczywiście nie są one tak wydajne, żeby oziębić pomieszczenie, w którym pracujemy, ale dają przyjemny chłód klimatyzacji w bezpośrednim sąsiedztwie komputera. A jeśli mamy więcej niż jedno złącze USB, warto postawić zasilaną również tym sposobem niewielką lodówkę, w której zawsze pod ręką możemy mieć zimny napój. A co, gdy letnie upały pozostaną tylko wspomnieniem, a śnieg i mróz sprawią, że nawet w ogrzewanym biurze będą marzły nam nogi? Przydadzą się podgrzewane puchate kapcie dla zmarzlucha a na zimne ręce – rękawiczki bez palców, oczywiście zasilane USB, albo (dla tych, którzy pracują głównie myszką) ogrzewająca mata na rękę spoczywającą na myszce. A obok podgrzewacz kubka, który zagwarantuje nam napój w temperaturze 50-60 stopni Celsjusza. Może nie gorący, ale przyjemnie ciepły na pewno.

 

Miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie. Jeśli lubimy od czasu do czasu oderwać wzrok od ekranu komputera i “zawiesić” go na czymś zielonym, świetnym rozwiązaniem będzie ustawienie sobie na biurku jakiejś przyjemnej roślinki. Dzięki zasilanej przez USB doniczce, nigdy nie zapomnimy o jej podlaniu. Doniczka wyposażona jest bowiem w wyświetlacz, na którym, dzięki sygnałowi wysyłanemu z wbudowanego w gadżet czujnika wilgotności, pojawia się uśmiechnięta buźka, kiedy roślinka jest odpowiednio zaopatrzona w wodę lub buźka smutna, kiedy trzeba po prostu ją podlać.

 

Podobnych gadżetów można znaleźć w internetowych sklepach bez liku, a najlepsza jest, oprócz dostępnej różnorodności, ich cena, która rzadko przekracza 100 zł, a najczęściej oscyluje wokoło 20-30 zł za sztukę.

 

Najlepsze gadżety do komputera na USB
Oceń post