Najlepsze gry akcji

Najlepsze gry akcji

Obecnie na rynku gier znajduje się wiele wyśmienitych tytułów z wielu różnych gatunków, które trudno ze sobą porównywać. Nawet tytuły w obrębie jednego wspólnego gatunku mogą być zupełnie do siebie niepodobne. Mimo to można spróbować wyróżnić te najbardziej zapadające w pamięć tytuły. Poniżej subiektywna lista, która moim zdaniem zawiera najlepsze gry akcji wszech czasów. Ranking zawiera pojedyncze tytuły oraz całe serie.

 

Gry akcji Ranking TOP 5:

Seria BioShock

Począwszy od podwodnego miasta Rapture, aż do podniebnej fortecy Columbia znanej ze spin-offu serii. Każda z części oferowała unikalny klimat, ciekawą i wciągającą rozgrywkę oraz pełen wachlarz wyborów moralnych, które decydowały o zakończeniu rozgrywki. Opowiadanie historii poprzez otoczenie w tej serii zostało doprowadzone do mistrzowskiego poziomu.

Seria God of War

Tworząc gry akcji ranking nie można nie wspomnieć o Bogu Wojny, czyli Kratosie. Jedna z najbardziej brutalnych serii gier wszech czasów, z głównym bohaterem, który nie cofnie się przed niczym, byleby pomścić rodzinę. Przepięknie skonstruowany świat, ciekawa interpretacja mitologii greckiej i znakomita rozgrywka z pewnością wpłynęły na sukces tej serii.

The Last of Us

Dzieło studia Naughy Dog, które przez wielu uważane jest za najlepszą grę na platformę PS4. Wyjątkowy, przytłaczający klimat, ciekawa rozgrywka, bohaterzy, których kochamy i niesamowita oprawa graficzna. Wiele osób z pewnością powiedziałoby, że Naughty Dog tworzy najlepsze gry akcji.

Seria Uncharted

Kolejne ekskluzywne tytuły na konsolę PS4, które są dziełem studia Naughty Dog. Każdy z tytułów odznaczał się przepiękną jak na tamte czasy grafiką oraz wciągającą historią. Nathan Drake z pewnością jest ulubieńcem milionów graczy na całym świecie. Jego przygody można było obserwować z zapartym tchem, podobnie, jak w przypadku przygód Indiany Jonesa. Niesamowite krajobrazy i misje (szczególnie ta w pędzącym pociągu!) zakorzeniły się w mojej pamięci na dobre.

Seria Grand Theft Auto

Na pierwszym miejscu koniecznie musiała się znaleźć seria gier studia Rockstar. Każda z nich, począwszy od części 3, była przełomowa i niezwykle klimatyczna. Wielu graczy do dziś wspomina przygody CJa w San Andreas oraz pamiętnej trójki z GTA V. Ogromne, otwarte światy, niesamowicie wciągające historie i przekonujący bohaterzy to coś, czym szczycą się najlepsze gry akcji. Seria GTA z pewnością zasłużenie trafiła na pierwsze miejsce, z którego może ją w przyszłości zbić inna seria tego samego studia – Red Dead Redemption.

 

Najlepsze gry akcji
Oceń post