Najnowsze modele smartfonów Xiaomi

Najnowsze modele smartfonów Xiaomi

Chińska spółka Xiaomi to jeden z najmłodszych producentów smartfonów na świecie. W ciągu kilku lat firmie udało się podbić rynek telefonów i zdobyć ogromną rzeszę fanów. Zasługą tego stanu rzeczy są niskie ceny produktów oraz ich dobra jakość, adekwatna do ceny. Dzięki oficjalnej dystrybucji w Polsce, telefony Xiaomi stały się bardzo opłacalne dla wielu ludzi. Jakie są najnowsze modele telefonów Xiaomi wydane w 2018 roku, na które warto zwrócić uwagę?

 

Xiaomi Redmi 6

Wydany w drugim kwartale 2018 roku podstawowy model oznaczony numerem 6 to doskonały wybór dla osób, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na tego typu sprzęt, ale oczekują przynajmniej dobrego działania podstawowych funkcji. To wszystko może zaoferować Redmi 6, który posiada duży ekran o przekątnej 5,45 cala i przyzwoitej rozdzielczości 720×1440 pikseli. Bateria Li-Ion 3000 mAh sprawdza się dobrze i pozwala na jeden lub dwa dni umiarkowanego użytkowania. W zależności od wersji smartfon posiada 3 lub 4 GB Ram oraz 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, co w obu przypadkach jest dobrym wynikiem, jak za tę cenę. Dwa aparaty o matrycy 5 Mpix i 12 Mpix z tyłu oraz jeden 5 Mpix z przodu robią przyzwoite zdjęcia dla kogoś bez wysokich wymagań. Telefon warty uwagi głównie przez cenę.

 

Xiaomi Mi 6X

Modele telefonów Xiaomi ze średniej półki cenowej to zauważalny skok wydajnościowy w stosunku do tańszych odpowiedników. Ten model charakteryzuje się znakomitymi dwoma tylnymi aparatami, robiącymi naprawdę ładne ujęcia za dnia, w dobrym świetle. Posiada również kilka dodatkowych gadżetów, wśród których jest czytnik linii papilarnych. Warty uwagi jest duży, 6 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080×2160 pikseli, nieco kłopotliwa zaś może być bateria Li-Ion o pojemności zaledwie 2910 mAh. Tą niedoskonałość nadrabia jednak standard szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. 4 lub 6 GB RAMu i nawet 128 GB pamięci wewnętrznej oraz umiarkowanie dobre podzespoły robią z tego telefonu dobry wybór dla wielu zwykłych użytkowników.

 

Xiaomi Mi A2

Nieco lepszy i droższy niż pozostałe telefony Xiaomi w tym zestawieniu. Posiada 6 calowy ekran o rozdzielczości 1080×2160 pikseli oraz dobrą baterię Li-Po o pojemności 3010 mAh. Odznacza się dobrymi podzespołami oraz wbudowanym Androidem 8.1 Oreo. Warte uwagi są tutaj 4 lub 6 GB RAM zależne od wersji, a także pamięć wbudowana wynosząca 32, 64 lub 128 GB. To połączenie oraz możliwość jednoczesnego używania dwóch kart nanoSIM sprawiają, że są to telefony Xiaomi dobre dla osób, które muszą często służbowo dzwonić lub korzystać z internetu.

 

Najnowsze modele smartfonów Xiaomi
Oceń post