Porównanie modeli konsoli Xbox One

Porównanie modeli konsoli Xbox One

W 2013 roku do sklepów trafiła trzecia generacja konsol Microsoftu. Sprzęt ten oferował zupełnie nowe doznania audiowizualne oraz obsługiwał nowe technologie, dzięki którym gra była jeszcze przyjemniejsza. Minęło kilka lat, a pierwsza konsola XBOX One została zastąpiona przez swoich młodszych braci, którzy poddani zostali znacznemu liftingowi. Mając taki wybór, nasuwa się pytanie, jaką konsolę wybrać, XBOX One X czy XBOX One S?

Podstawowe różnice – cena i specyfikacja

Na ten moment w sprzedaży są wyłącznie konsole oznaczone literami S i X i tylko te warto brać pod uwagę, gdyż są znacznie mniejsze i dużo bardziej wydajne niż pierwsza wersja XONE. Czym się różnią? Głównie specyfikacją.

XBOX One S ukazało się w 2016 roku. Posiada znacznie mniejszą obudowę niż poprzednik oraz wspiera technologię HDR. Umożliwia wyświetlanie filmów w 4k i posiada dyski twarde o pojemności 500 GB i 1 TB. Nieco słabsze podzespoły sprawiają, że nie każdy tytuł można odpalić w 4k. Zaletą jest za to cena. Obecnie XBOX One S może być nawet 800 złotych tańszy, niż jego nowszy odpowiednik.

Konsola XBOX One X to najnowsze dziecko Microsoftu, które zostało ukazane w 2017 roku. Oferuje obsługę tych samych technologii co poprzednik, do tego umożliwia wyświetlanie gier i filmów w natywnym 4k. Dzięki znacznie lepszym podzespołom oferuje lepszą stabilność gier i wyższa wydajność ogólną. Problemem może być cena, która dochodzi do około 1700-1800 złotych za konsolę w podstawowej wersji.

XBOX One X czy XBOX One S – co wybrać?

Na to pytanie nie można zadać jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od preferencji kupującego. Jeśli chcesz kupić konsolę, która za nieduże pieniądze zaoferuje ci przyzwoitą jakość i będzie dobrze sprawującym się centrum domowej rozrywki, konsola XBOX One S powinna być dla ciebie odpowiednim wyborem.

Jeśli zaś nade wszystko cenisz wysoką wydajność, obsługiwanie najnowszych technologii, a pieniądze nie grają dla ciebie nadrzędnej roli i jesteś w stanie wydać blisko 1000 zł więcej, możesz bez problemu zdecydować się na XBOX One X, które pozwoli ci na znacznie bardziej komfortową rozgrywkę.

Przed zakupem warto jednak zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto kupować najdroższy sprzęt danego producenta. Obecnie rozwój technologii jest nieprawdopodobnie szybki, co sprawia, że nieco starszy, ale dalej dobrze sprawujący się sprzęt bardzo szybko tanieje. Nie jest wykluczone, że najnowszy XBOX One X w niedalekiej przyszłości zostanie zastąpiony przez jeszcze mocniejszą maszynę, dlatego przed zakupem warto się poważnie zastanowić.

 

Porównanie modeli konsoli Xbox One
Oceń post