Przegląd najpopularniejszych głośników bezprzewodowych

Przegląd najpopularniejszych głośników bezprzewodowych

W dzisiejszych czasach – epoce mobilności i ciągłego ruchu, do lamusa odchodzą tradycyjne sposoby na słuchanie muzyki. Wielu użytkowników nie ma czasu i miejsca na trzymanie w mieszkaniu dużych, nieporęcznych wież czy odtwarzaczy muzyki. Coraz popularniejsze stają się więc małe, przenośne odtwarzacze wyposażone w modem Bluetooth. W tym artykule omówię najlepsze głośniki bezprzewodowe dostępne na rynku dla polskiego konsumenta.

 

Pierwszym z urządzeń, które omówię jest Creative Chrono. Wspomniany sprzęt to połączenie głośnika bezprzewodowego z zegarkiem i budzikiem. Jest to sprzęt idealny dla ludzi pozostających często w podróży i dłuższej trasie. Omawiane audio ma bardzo dobrą jakość dźwięku i wyraziste basy. Głośnik jest wkomponowany w obudowę retro przypominającą sprzęt z początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Posiada certyfikat IPX5, co oznacza wysoką odporność na zachlapania. Koszt urządzenia zamyka się w granicach stu osiemdziesięciu ośmiu złotych. Jest to naprawdę przystępna cena w stosunku do jakości.

 

Kolejnym polecanym muzycznym urządzeniem bezprzewodowym jest Aukey SoundTank Bluetooth. Sprzęt ten nazywany jest ,,pancernym głośnikiem” ponieważ posiada obudowę  wyjątkowo odporną na zarysowania czy nawet uderzenia, jest ona także wodoodporna. Wspomniany głośnik poleca się więc jako audio dla ekip budowlanych i remontowych oraz harcerzom lub sportowcom ekstremalnym.Aukey SoundTank Bluetooth posiada wbudowany moduł Bluetooth 4.1 pozwalający na podłączenie urządzeń z około dziesięciu metrów. W obudowie urządzenia znajdziemy też gniazdo typu jack pozwalające na podłączenie urządzeń transmitujących dźwięk za pomocą kabla. Omawiany głośnik Bluetooth posiada mocny akumulator 2600 mAh, pozwalający na aktywną pracę nawet przez trzydzieści godzin. Sprzęt możemy nabyć już za sumę około stu dziewięćdziesięciu złotych.

 

Głośnik bluetooth ranking zamyka JBL Flip 4. Jest to popularny – szczególnie wśród młodzieży model głośnika bezprzewodowego – znany z niezawodności i mocnej baterii. Urządzenie wyposażono w funkcję tłumienia zakłóceń i echa, która pozwala zniwelować niedoskonałości w brzmieniu dźwięku. Dodatkowo JBL Flip 4 to urządzenie z atestem wodoszczelności IPX7. Nie musimy się więc martwić gdy podczas słuchania muzyki na otwartej przestrzeni spotka nas drobny deszcz lub zachlapanie gdyż urządzenie jest odporne na takie okoliczności. Jedyną większą wadą urządzenia są słabe basy, ale za cenę około trzystu dziewięćdziesięciu złotych urządzenie i tak prezentuje się znakomicie.

 

Przegląd najpopularniejszych głośników bezprzewodowych
Oceń post