Top 3 gry strategiczne

Top 3 gry strategiczne

Gry strategiczne od wielu lat przyciągają do siebie graczy, którzy zostają z nimi na setki, jeśli nie na tysiące godzin. Wiele z nich charakteryzuje się tym, że można je przechodzić wielokrotnie, za każdym razem nieco inaczej rozgrywając dane bitwy. Czym charakteryzują się najlepsze gry strategiczne? Przede wszystkim bardzo rozbudowaną i grywalną mechaniką zarządzania, wciągającą rozgrywką i interesującą oraz przekonującą fabułą. Wiele jest gier, którym odpowiadałby ten opis. Jakie są jednak najlepsze? Poniżej subiektywna lista wartych uwagi tytułów.

 

Gry strategiczne ranking TOP 3:

 

Spellforce: Zakon Świtu

Wyprodukowana przez Phenomic hybryda gatunkowa na stałe zapisała się w pamięci fanów gier w ogóle. Jest to połączenie strategicznej gry RTS z wieloma elementami RPG. Oznacza to, że na pewnych etapach gry gracz ma za zadanie utworzyć silną armię, którą musi zmieść z powierzchni ziemi przeciwników i ich bazę. Czasem jednak produkcja przeistacza się w typowego staroszkolnego cRPGa, gdyż, podobnie jak w Baldurs Gate, do przedostania się przez hordy wrogów korzysta się z pomocy imiennych towarzyszy. Ci zaś posiadają unikalne statystyki i zdolności. Można ich też indywidualnie wyposażyć w najlepszy sprzęt. Wszystko to, w połączeniu ze znakomitą fabułą, mnogością interesujących zadań i niezwykłym fantastycznym uniwersum sprawia, że najlepsze gry strategiczne powinny inspirować się pierwszą częścią serii Spellforce.

StarCraft

Jest to kultowa strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym. Producentem i wydawcą jest znane na całym świecie studio Blizzard Entertainment. Między innymi dzięki temu znakomitemu tytułowi mógł rozwinąć się światowy esport, inspirację z niego czerpały również późniejsze gry strategiczne. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów Blizzarda, tym razem postawiono na setting science fiction. Trzy frakcje walczą o dominację w pewnym sektorze na Drodze Mlecznej. Mocno zróżnicowane strony konfliktu, ciekawa mechanika i mnóstwo trybów gry spowodowały światowy sukces produkcji.

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Absolutne TOP 1, gdy ktoś wspomni hasło gry strategiczne ranking. Wyprodukowana przez New World Computing trzecia część serii zawładnęła sercami graczy i po dziś dzień setki, jeśli nie tysiące fanów ogrywa ten legendarny tytuł. Niezwykła fantastyczna kraina, masa niesamowitych rozwiązań urozmaicających rozgrywkę, wciągająca i wymagająca zmysłu taktycznego walka turowa oraz mnogość zadań do wykonania sprawiły, że nawet najlepsze gry strategiczne są niczym w porównaniu z tym znakomitym tytułem.

 

Top 3 gry strategiczne
Oceń post