Top 3 najlepszych dronów

Top 3 najlepszych dronów

XXI wiek to era szybkiego postępu technologicznego. Kondensacją rozwoju nauki i techniki są drony. Jeszcze dwadzieścia lat temu przeciętny Polak dziwił się na wieść o tym, że może istnieć bezzałogowe urządzenie latające. Dziś widok dziecka bawiącego się dronem nikogo już nie zaskakuje, urządzenia te stały się powszechne. W tym artykule przedstawię trzy najlepsze drony dostępne na polskim rynku i omówię ich parametry. Zapraszam do zapoznania się z tekstem.

 

Acme X9100 Drone

Pierwszym z opisywanych modeli jest dron z kamerką, Acme X9100 Drone. Urządzenie to na pierwszy rzut oka ma wygląd zabawki jednak kryje w sobie spory potencjał. Przede wszystkim wspomniany model został wyposażony w GPS, który pozwala zachować stabilność lotu nawet przy słabej baterii. Ponadto po aktywowaniu funkcji automatycznego powrotu urządzenie samo wraca do miejsca startu nawet w przypadku utraty zasięgu z pilotującą go na ziemi osobą. Ważnym atutem wspomnianego urządzenia jest posiadanie kamerki HD. Wykonuje ona wspaniałe filmy w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli pozwalające uwiecznić panoramę z wysokości lotu drona. Zasięg Acme X9100 Drone to dwieście metrów, a aktualna cena rynkowa nie przekracza sześciuset dwudziestu pięciu złotych.

 

Dji Mavic Air

Kolejnym wartym uwagi dronem dostępnym dla klientów w Polsce jest Dji Mavic Air. Jest to dron dla profesjonalistów co wpływa na bogatą gamę funkcji, ale niestety także na wysoką cenę. Uwagę przykuwa już sam rozmiar urządzenia – nie jest ono większe od dłoni. Pomimo tego umieszczona w nim super mikro kamera pozwala nagrywać filmy w w jakości 4K, wykonywać zdjęcia jakości trzydziestu dwóch megapikseli oraz automatycznie rozpoznawać obiekty wyostrzając je. Dzięki możliwej do zainstalowania aplikacji możemy śledzić w naszym smartfonie wszelkie poczynania drona i kontrolować nagranie,  wyostrzając wybrane przez nas punkty.

Wielkim atutem drona Dji Mavic Air jest wysoka prędkość, którą może rozwinąć. W trybie lotu sport są to prędkości rzędu siedemdziesięciu kilometrów na godzinę przy maksymalnym zasięgu ponad dwóch kilometrów. Cena urządzenia to około cztery tysiące złotych.

 

Overmax X-Bee Drone 3.1 Plus

Ranking dronów zamyka Overmax X-Bee Drone 3.1 Plus. Jest to standardowy dron z niższej półki w sam raz na prezent dla dziecka czy pomysł dla ubogacenia weekendowej zabawy rodziny. Cztery wirniki drona umożliwiają oblot około stu metrów w czasie kilku minut a  wewnętrzna kamerka pozwala bawić się w filmowca amatora. Widok z obiektywu drona przenoszony jest bezpośrednio na ekran smartfona, którym kierujemy. Najmłodsi pasjonaci dronów ucieszą się z wbudowanej funkcji stabilizacji lotu umożliwiającej wykonywanie powietrznych akrobacji. Cena omawianego modelu to dwieście złotych.

 

Top 3 najlepszych dronów
Oceń post